NAŠE AKTIVITY ANEB ČEMU SE S BERNÝSKEM VĚNUJI

Dogdancing je pro mě a Bernýska sport číslo jedna.Berny se cviky učí velice rychle a bere to jako zábavu.Jezdíme na závody ( zatím jen na neoficiální) a do budoucna mám v plánu i  start na oficiálních závodech. Bernýskův nejoblíbenější cvik v dogdancingu jsou odrazy od těla psovoda,které ho hrozně baví a dělá je i když je po něm nechci:D Na dogdancing  jsem přišla úplně náhodou-na cvičáku,kde jsme chodili cvičit základní výcvik,nám řekli,že berny má na víc než jen cvičit poslušnost.Popravdě jsem předtím ani nevěděla že pudlové můžou dělat nějaký psí sport.Ale řekli nám,že Berny se prostě proto narodil.A byla to pravda.Byla jsem rychle nadšená,co se Berny všecko naučil.Byla jsem tak unešená,že jsem se za čtrnáct dní tréninku přihlásila na neoficiální závod v dogdancingu O nymburskou tlapku.A asi každý si dokáže představit jak to vypadá,když úplně začínající pes vystoupí na svých prvních závodech.

Upřímně katastrofa. Berny svoji závodní kariéru začal špatně.Dnes už má za sebou více než pět závodů s velmi dobrými výsledky.Teď si vlastně říkám jaký nesmysl bych udělala,když bych ho tenkrát chtěla zahodit.Teď je to opravdu super pes ,který už dvakrát stál na bedně v dogdancingové soutěži.

     

 

 

Agility se věnujeme cca rok.Za tu dobu jsme se zúčastnili spoustu neoficiálních závodů a v poslední době jsme začali jezdit i na ty oficiální.Dnes už běháme v MA2.Berny je v agility přesný,je to typ psa který nejlépe běží v těch technických částech parkuru( samozřejmě za předpokladu,že ho tam správně povedu),ale někdy trochu ztrácí na rychlosti.Na tréninky jsme chodili všude možně po Hradci i mimo něj, do Svobodných Dvorů,do Probluze a v součastnosti občas chodíme na tréninky do Věkoš,které jsou naším domovským klubem.Jinak ale trénujeme více času sami doma,než na cvičáku.Bernýsek je úžasný pes a všechny překážky se naučil velmi rychle,teď spíše trénujeme jejich samostatné překonání. S Bernýskem teď trénujeme zastavované  zóny a náběhy do slalomu s mým křížením (rearcrosem),které nám dělá asi největší problémy. Bernýsek je na agility dobrý, a tak jsem na parkuru většinou tím kdo něco zkazí já.Za ten rok se ze mě stal agilitní fanatik,nejvíc času trávím buď se svým Bernýskem nebo na parkurech.A skoro každý týden jezdíme na nějaké závody.

  

 

 

Dogfrisbee Bernýsek miluje. Je to pro něj super zábava a chytání disků má rád zejména na procházkách,když se nudí.

 

Berny má obedienci opravdu jen jako doplňkový sport a cvičíme jí jen někdy.

Nemáme v ní zatím ani žádné velké cíle.

 

 

 

Fotografie použita dle Creative Commons purpleapple428, pocketwiley, cleveralias  © 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode