AGILITY - PRO MĚ I BERNÝSKA SPORT NEJZÁBAVNĚJŠÍ

Agility se věnujeme od roku 2012.V začátcích nám asi jako každému dělal problémy slalom,látkový tunel a houpačka ( s tou máme někdy problémy dodnes).

Berny se ale nakonec všechny překážky naučil správně překonávat,ale chvíli nám trvalo než jsme se sehráli při pohybu na parkuru.Dnes běháme v MA2 a Bernýsek  je moc šikovný. Teď trénujeme zastavované zóny  a samostatné vypracování překážek.

              Bernýskova nejoblíbenější překážka- tunel  a skočky 

            Co moc neměl rád - Slalom  a Látkový tunel 

Vzhledem k tomu že Berny stále cvičí také dogdancing (boužel už jen na rekreační úrovni,ale možná se ještě k aktivnějšímu závodění vrátíme)má dobře upevněné všechny možné druhy skoků, k laťkám má respekt a když někdy shodí,tak je to spíš jen náhoda.Není to ten zběsilý agiliťák,ale i tak někdy běhá rychle a je schopen konkurovat i rychlejším psům, v jednom závodě porazil rychlostně i borderky.Jeho specialitou jsou především technické tratě než jen rovinky na rychlost, na nich ztrácí čas i o několik sekund nad rychlejšími psy. On je dobrý spíše v těch tratích ,kde se rychlí psi disknou v technické části např. při těžkém náběhu do slalomu nebo při skokové kombinaci atd.Samozřejmě za předpokladu,že ho tam taky správně povedu.Svůj handling si zlepšuju často při samotréninkách na cvičáku nebo na zahradě,která se postupem času proměnila v menší cvičák.                                                                   

 

"Závodit jsme začali" v roce 2012. Ze začátku jsem byla přesně takový ten typ psovoda- začátečníka,který dává přednost tomu rychle psa naučit pár typů překážek a jet na závody. V tu chvíli jsem si asi neuvědomovala,že tím víc pokazím než získám....napravování nám trvalo něco přes rok.Vždyť jsme na prvních závodech ani neuměli některé typy překážek třeba již zmiňovaný látkový tunel,kladinu- o zónách tenkrát nemohla být ani řeč,dálku,kterou vlivem brzo odstrtovaných závodů Bernýsek asi ještě půl roku prošlapával ,místo skákal.Jo,tímhle jsme toho ze začátku pokazili opravdu hodně.Nakonec ale čas udělal své, všechno jsme se učili téměř od znova  a o to víc jsem ráda ,že jsme  dnes s  Bernýskem  tak skvělým agiliťáky.Panička teď tráví na parkuru svůj všechen volný čas a nedávno si taky pořídila ještě jednoho psíka.

 

 

Fotografie použita dle Creative Commons purpleapple428, pocketwiley, cleveralias  © 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode