Dogdancing

Dogdancingu se věnujeme rok a půl.Bernýska dogdancing hrozně baví a má ho rád.Zúčastnili jsme se několika závodů a stále se snažíme zlepšovat.

 V dogdancingu by Vám nikdy nemělo jít o ceny ale především o to ,že má Váš pes radost ze společného tréninku. Rozhodčí hodnotí především Váš vztah a také radost Vás i psa.

 

Dogdancing Berny má snad nejradči ze všech sportů co děláme. A o co v dogdancingu vlastně jde?

Pes do rytmu hudby předvádí předem nacvičené triky a cviky.Tento sport můžete dělat jak s čistokrevným psem tak is voříškem. Je to skvělé  pohybové využití jak pro psa,tak i pro psovoda.Oba dva se při tom pobavíte a prohloubí to Vaše vzájemné pouto. Dáte tím psovi možnost naučit se i něco více,za hranice základní poslušnosti.V dogdancingu se představivosti meze nekladou a to platí jak u triků tak i kostýmů či rekvizit.Můžete vymýšlet stále nové variace cviků a Váš pes je bude s radostí plnit.Trénovat se dá také se štěnětem,starším i handicapovaným psem- samodřejmě že podmínky na trénink a náročnost cviků musíte pro tyto tři skupiny zjednodušit.

Na většině závodů existují kategorie,jak pro naprosté začátečníky tak i vysoce pokročilé psy.Můžete také soutěžit ve speciálních kategoriích pro dvojice( dva cvičící psovodi a dva cvičící psy) nebo pro skupiny ( více než tři psy nebo tři psovodi)

A pokud zrovna nemáte závodní ambice,nevadí.I tak se se psem můžete společně bavit. Vždyť to také- ikdyž se závodů účástníte  není jen o cenách.

 

DIVIZE PRO ZÁVODY DOGDANCINGU

Pokud budete chtít startovat na oficiálních závodech,na většině z nich jsou kategorie rozděleny podle pokročilosti a někdy i divizí.Divize potřebujete rozlišit i na zkouškách z dogdancingu,které jsou ve třech stupních obtížnosti a podle druhů divizí. Každá divize klade na vystoupení určitá kritéria,která musíme během vystoupení zohlednit:

A- MUSICAL DRESSANGE

Jedná se o divizi ,která je velmi podobná koňské drezúře.Pes při ní předvádí klus před psovodem nebo i akčí cviky na dálku jako například daleké obíhání.

B- HELLWORK TO MUSIC

V Hellwork to music se pes po většinu vystoupení pohybuje v těsné blízkosti psovoda nebo u jeho nohy v některé z takzvaných " Hell pozic".

V této divizi rozhodně musíme vynecht práci na dálku a raději přidat cviky jako chůzi u nohy,chůzi bokem,opačnou chůzi,pivoty u nohy....tato divize se totiž velmi podobá klasické poslušnosti.

C- FREESTYLE

Freestyle neboli volný styl by měla být sestava,která tvoří příběh ne pouhý tanec do hudby.Jde o divácky nejoblíbenější divizi, protože někdy se psovodům doopravdy podaří sestavu vymyslet tak, že někdy tvoří i menší divadelní představení.Sestavy v divizi Freesyle jsou pak velmi bohaté právě na kostými psovodů,zajímavé rekvizity ,kterých bývá i několik a také na zvláštní triky.Ve Freestyle jsou dovolené jak cviky ,kde je pes v blízkosti psovoda tak i cviky na vzdálenost celé taneční plochy.

D-DANCING WITH DOG -TANEC SE PSEM

V této divizi se výrazně očekává především pohybové zapojení psovoda. Pro psovoda je to někdy opravdu složité-soustředit se na své taneční kroky a k tomu ještě sledovat psa a dávat mu včas povely.

Fotografie použita dle Creative Commons purpleapple428, pocketwiley, cleveralias  © 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode